• 28 mar
  • 2022

Wycieczka do Warszawy

Klasa 3ga wraz z opiekunkami wybrała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. 21 marca w dzień przyjazdu do stolicy pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego.  Muzeum otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. Po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, opowiadając historię związaną z wybuchem powstania warszawskiego. Tego samego dnia mieliśmy okazję zwiedzić PGE Narodowy. To najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Przewodnik oprowadził nas po najbardziej prestiżowych miejscach stadionu i znaleźliśmy się w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.
Drugiego dnia pobytu w Warszawie zwiedziliśmy Sejm i Senat. Podczas godzinnej wycieczki przewodnik przybliżył nam historię polskiego parlamentu, wyjaśnił, jak funkcjonuje współczesny parlament, zapoznał z codzienną pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Centrum Nauki Kopernik.
W ostatnim dniu naszej wycieczki po Warszawie zwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Tutaj pod opieką przewodnika rozpoczęliśmy podróż przez historię w dwudziestoleciu międzywojennym, na gwarnej, żydowskiej ulicy dużego polskiego miasta. Następnie, w labiryncie getta, poznaliśmy losy Żydów pod niemiecką okupacją: etapy eksterminacji, formy oporu i codziennej walki o przetrwanie. Stamtąd przenieśliśmy się w powojenny świat, aby dowiedzieć się, dlaczego większość ocalałych zdecydowała się emigrować i jak potoczyły się losy tych, którzy zostali w Polsce.
Wycieczkę do Warszawy uważamy za udaną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Wróc do wszystkich aktualności