• 14 maj
  • 2019

Wycieczka do Rewala

W dniach od 07 do 09 maja br. uczniowie liceum (klasy 1a,1b,1c) oraz gimnazjum (klasa 3a) wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Rewala.

W drodze do Rewala zwiedziliśmy Międzyzdroje – odbyliśmy spacer po molo i Alei Gwiazd. Gdy przyjechaliśmy do Rewala, udaliśmy się do Parku Wieloryba. Jest to park rozrywki z figurami wielorybów i innych stworzeń morskich, pirackimi atrakcjami, papugami i tawerną.

W środę cała grupa wybrała się koleją wąskotorową do Niechorza, a tam: zwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa Morskiego (lekcja muzealna „Flora i Fauna Wybrzeża Bałtyku”), weszliśmy na latarnię morską, aby podziwiać panoramę Niechorza oraz mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji w Motylarni „Życie i Zwyczaje Motyli Tropikalnych”. Będąc tam, zachwycaliśmy się pięknem różnobarwnych motyli. Środowy wieczór zakończył się ogniskiem z kiełbaskami, tańcami i piosenkami na ustach.

W drodze powrotnej do Poznania wstąpiliśmy do Pobierowa do „Oka iluzji”. Jest to kompleks rozrywkowy z nutą edukacji i poczucia humoru. Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku i rozrywki związanej z iluzją.
Wycieczkę do Rewala uważamy za udaną.

Wróc do wszystkich aktualności