• 15 lis
  • 2021

Czas na Kraków

W dniach od 8 do 10 listopada klasa 3ga wraz z opiekunami wybrała się na trzydniową wycieczkę do grodu Kraka. Stolica małopolski uważana jest za najpiękniejszy ośrodek miejski. Wspaniałe zabytki przyciągają wzrok każdego, kto postanowi zwiedzić to urokliwe miasto.

Po Krakowie oprowadzeni zostaliśmy przez panią Olę – przewodnika wycieczek. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Kazimierza, historycznej dzielnicy żydowskiej, która znana jest na całym świecie. Zajrzeliśmy również do Synagogi. Wycieczka nie byłaby uznana za zaliczoną, gdybyśmy nie zjedli na Kazimierzu słynnych zapiekanek z Okrąglaka. Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy również: Wawel – siedzibę władców polskich; Smoka ziejącego ogniem; Rynek w Krakowie a tu: Kościół Mariacki, Sukiennice i wiele innych godnych polecenia miejsc.

Celem naszej wycieczki było również zwiedzenie największego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Obóz został założony w 1940 roku przez niemieckich nazistów. Obecnie pełni funkcję Muzeum i jest symbolem cierpienia oraz męki, która spotkała tutaj tysiące niewinnych ludzi.

Wycieczkę uważamy za udaną, a największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w Oświęcimiu.

Wróc do wszystkich aktualności