• 18 gru
  • 2018

100. rocznica Powstania Wielkopolskiego

W poniedziałek 17 grudnia 2018r. pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich – w Parku   im. J. i I. Drwęskich  – odbyły się kolejne uroczystości upamiętniające 100. rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

W swoim przemówieniu Pierwszy Zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski podziękował za obecność wszystkim przybyłym gościom. Wyraził zadowolenie z obecności licznych delegacji szkolnych, za pośrednictwem których młodzież z Poznania pokazała że pamięta o Bohaterach z 27 grudnia 1918r. Powiedział, że szczególnie na mieszkańcach Poznania spoczywa obowiązek wspominania, przypominania o zwycięskich walkach zakończonych przyłączeniem większości Prowincji Poznańskiej do Rzeczypospolitej Polskiej. – Nie było by nas dziś pod tym Pomnikiem, nie mówilibyśmy po polsku, nie łączyłyby nas patriotyczne wartości, gdyby nie Powstańcy Wielkopolscy – podkreślił Przedstawiciel Poznańskiego Ratusza.

Ku pamięci Walczących w Powstaniu pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze.

„Wspomniana uroczystość jest jednym z elementów wieńczących działania edukacyjne realizowane przez Miasto Poznań, przy współpracy z poznańskimi placówkami oświatowymi, związanej z uczczeniem tej niezwykłej rocznicy.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a.

Wróc do wszystkich aktualności